w

Czy słynny prezenter i prowadzący program „Familiada”, Karol Strasburger obraził uczestniczkę?

Jeden z ostatnich odcinków bardzo popularnej „Familiady” wzbudził szczególne emocje wśród widzów. Wedle nich doszło tam do prawdziwie skandalicznej sytuacji, gdzie Karol Strasburger, czyli prowadzący program miał podobno dopuścić się do słownej obrazy uczestnika zabawy. Szum jest na tyle duży, że producenci programu postanowili zabrać w tej kwestii głos i wydać oficjalne oświadczenie.

Kontrowersje na planie

Cała afera zaczęła się od pewnego wpisu na Twitterze. Jednocześnie w sieci zaczął krążyć kontrowersyjny fragment programu. W nim słynący z poczucia humoru prowadzący, postanowił zażartować z jednej z uczestniczek programu. Niestety tym razem, żart nie okazał się szczególnie udany i wedle wielu krytyków, był po prostu przekroczeniem granicy dobrego smaku, a być może także zasad kultury. Źródłem krytyki jest sytuacja z końca programu, kiedy to Karol Strasburger wręczając kufer ze słodyczami jednej z pań, wypowiedział następujące słowa – „Jagoda zabierze wszystko, wiadomo. Już trzyma, już trzyma”. Mina obdarowanej pani mówiła wszystko i doskonale widać było, że żart ten wprawił ją w kompletnie zakłopotanie.

Internet aż huczy.

Mimo że sam wpis z bardzo szybko zniknął z Twittera, to dyskusja została już rozpętana i z każdą minutą była coraz bardziej burzliwa. Wiele osób zarzucała osobie prowadzącej, że jej słowa kierowane do uczestniczki programu były bardzo nieeleganckie i po prostu niestosowne. Wielu widzów wprost sugerowało, że Karol Strasburger powinien po prostu przeprosić swojego gościa. „Myślę, że panu Karolowi brakuje pewnego instynktu do wypowiedzi. Rozumie m, że chciał trochę uczestników, nie wiem, rozweselić czy zabawić, ale ten komentarz był absolutnie nietrafiony. Tym bardziej dziwię się, że ten fragment nie został wycięty przy montażu programu”. W innym komentarzy możemy natomiast przeczytać, że „Powinien ją za to publicznie w tym programie przeprosić. Patrząc na minę tej dziewczyny, widać, że to naprawdę ją zabolało. Przesadził”

Jest oświadczenie producenta.

Burza, jaka nastąpiła po programie, zmusiła do reakcji producentów popularnego programu. Zareagował także sam prowadzący. Na początku na oficjalnym fanpejdżu „Familiada” opublikowano nieco inny fragment odcinka, który odbił się tak szerokim echem wśród publiczności. Pojawił się też komentarz – „Zerknijcie na poniższy fragment z tego samego odcinka i sami oceńcie, czy naszemu gospodarzowi rzeczywiście za leżało na tym, by w jakikolwiek sposób cokolwiek wytknąć jednej z bohaterek”. W prezentowanym fragmencie programu prowadzący przedstawia jedną z uczestniczek jako wielką fankę podróżowania, a jednocześnie osobę, która bardzo lubi gotować oraz „lubi sobie dobrze zjeść, nie lubi biegać, nie lubi sportów”.

Producenci programu oświadczyli jednocześnie, że „Nigdy – wspólnie z milionami widzów – nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości co do klasy i wielkiej osobowości naszego gospodarza – dlatego też smuci nas nagłe rozpowszechnianie wyrwanego z kontekstu fragmentu „Familiady” z maja 2018 roku. W trakcie każdego nagrania teleturnieju – co zresztą potwierdzą uczestnicy – panuje niezwykle luźna, rodzinna atmosfera, a prowadzący w dyskusjach z graczami nawiązuje do informacji wcześniej przez nich przekazanych (specjalne ankiety oraz rozmowy przed programem – „lubię kino, psy, dobre jedzenie, boję się horrorów” itd.) Nie inaczej było w wydaniu z udziałem Drużyny Natalii”

O komentarz pokusił się także sam prowadzący, czyli Karol Strasburger – „Zasmuca i zdumiewa mnie fakt, jak nie którzy z niczego potrafią ulepić sensację – a Internet często umożliwia bezkarne tworzenie absurdów. Warto skupić uwagę na sobie i życiu dookoła, bo tam znajdziecie szereg prawdziwych i naprawdę ważnych problemów, którymi polecam się zająć w zamian”.

Fragment odcinka Familiady z 01.05.2018

Nigdy – wspólnie z milionami Widzów – nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości co do klasy i wielkiej osobowości naszego Gospodarza – dlatego też smuci nas nagłe rozpowszechnianie wyrwanego z kontekstu fragmentu Familiady z maja 2018 roku – (artykuły między innymi na portalach #Onet, #WirtualnaPolska, #Pomponik, #Plotek).W trakcie każdego nagrania teleturnieju – co zresztą potwierdzą Uczestnicy – panuje niezwykle luźna, rodzinna atmosfera, a Prowadzący w dyskusjach z graczami nawiązuje do informacji wcześniej przez nich przekazanych (specjalne ankiety oraz rozmowy przed programem – "lubię kino, psy, dobre jedzenie, boję się horrorów itd.) Nie inaczej było w wydaniu z udziałem DRUŻYNY NATALII – zerknijcie na poniższy fragment z tego samego odcinka i sami oceńcie, czy naszemu Gospodarzowi rzeczywiście zależało na tym, by w jakikolwiek sposób cokolwiek wytknąć jednej z Bohaterek.Do całej sytuacji odniósł się sam Karol Strasburger:"Zasmuca i zdumiewa mnie fakt, jak niektórzy z niczego potrafią ulepić sensację – a Internet często umożliwia bezkarne tworzenie absurdów. Warto skupić uwagę na sobie i życiu dookoła. bo tam znajdziecie szereg prawdziwych i naprawdę ważnych problemów, którymi polecam się zająć w zamian."

Geplaatst door Familiada TVP S.A. op Maandag 18 februari 2019

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Żółw albinos urodził się z sercem, które bije poza pancerzem.

Świnia malarka, która podbija świat. Słynna Pigcasso zaprojektowała nawet zegarek dla firmy Swatch.