w

Świnia malarka, która podbija świat. Słynna Pigcasso zaprojektowała nawet zegarek dla firmy Swatch.

Powszechnie wiadomo, że świnie są zwierzętami nie tylko obdarzonymi dużą inteligencją, ale też bardzo ciekawymi świata. Doskonale udowadnia to przypadek Pani Pigcassso, która robi furorę w sieci za sprawą swojego niewątpliwego talentu do malowania.

Zwierze artysta

Pigcasso jest ponad dwustukilogramową świnią, która została uratowana od losu wielu jej podobnych stworzeń. Uniknęła rzeźni i dzięki temu świat może teraz obserwować jej specyficzną i niesamowitą historię. A mówimy tu o dziełach, które tworzone są przez świnkę i zyskują na wartości w świecie sztuki.

Samą świnką opiekuje się afrykańska aktywistka Joanne Lefson. T właśnie ona zorganizowała dla swojej podopiecznej pierwszą galerię sztuki na własnej farmie. Bardzo szybko się okazało, że to, co wydawało się ciekawym eksperymentem, może osiągnąć olbrzymi sukces. Pracę świnki cieszą się niesamowitym zainteresowaniem, a poszczególne dzieła wyceniane są nawet na dwa tysiące dolarów. Co więcej, talent dostrzegła renomowana firma Swatch, która znana jest z produkcji zegarków. Uznano, że dzieła słynnej świnki doskonale sprawdzą się jako grafika do limitowanej kolekcji zegarków. Co więcej, świnka miała już swoje pierwsze wyjazdowe wystawy. Odbyły się one w Berlinie, Amsterdamie, a nawet Paryżu.

Każdy ma prawo mieć hobby.

Wedle słów samej opiekunki, świnka w żaden sposób nie jest zmuszana do malowania i robi to niezwykle chętnie. „Nie zmuszam jej do malowania. Sięga po pędzel wyłącznie wtedy, gdy ma na to ochotę” – oświadczyła afrykańska aktywistka. Wydaję się zatem, że zwierze odkryło swoje powołanie. W wywiadzie dla Caters New, Joanne Lefson opowiada też, jak doszło do tego, że świnka zaczęła malować. Okazało się, że opiekunka przez długi czas próbowała znaleźć jakieś zajęcie dla zwierzęcia i przynosiła mu coraz to kolejne zabawki i przedmioty. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak pędzle. W efekcie opiekunka zdecydowała się wreszcie zostawić prócz nich także farby oraz płótno. Zwierzę, samodzielnie, bez zachęcania zaczęło malować obrazy.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Czy słynny prezenter i prowadzący program „Familiada”, Karol Strasburger obraził uczestniczkę?

„Afera Volkswagena” – Wśród poszkodowanych także ponad tysiąc Polaków