w

Żółw albinos urodził się z sercem, które bije poza pancerzem.

„Ectopia cordis” to nazwa wady genetycznej, która stała się udziałem małego żółwia albinosa. Hope, bo tak ma na imię żółw, ma nieprawidłowo usytuowane serce, które znajduję się poza klatką piersiową i tym samym poza jego pancerzem. Całość tworzy widok niesamowity i urzekający.

Bijące serce poza ciałem

Właścicielem małego Hope jest Meki Aquilina. To dwudziestodziewięcioletni mieszkaniec New Jersey w USA. Mike dokłada wszelkich starań, aby mały Hope miał mimo wady, szczęśliwe życie. Jednocześnie sam rozwój stworzenia jest nieustannie dokumentowany, a materiały prezentowane są publiczności na Instagramie. Tym samym wszyscy możemy obserwować walkę Hope. Sam Meki często udziela wywiadów, gdzie opowiada o życiu z Hope. „Jest tak mała i delikatna, najdelikatniejsza… Ale też nieustraszona” – podkreśla właściciel zwierzęcia. Jest tylu ludzi na całym świecie, którzy jej kibicują. Ta wiara daje mi nadzieję… a nadzieja zmieniła moje życie na lepsze w tak krótkim czasie” – dodaje. I rzeczywiście wszystkie publikacje związane z Hope cieszą się olbrzymią popularnością w sieci.

Nadzieja jest zawsze.

Właściciel zwierzęcia podkreśla nieustannie, że cały czas wspiera żółwia i skupia się na tym, aby zadbać o jak najlepsze warunki do jego rozwoju i hodowli. Z tego właśnie powodu zwierze cały czas przebywa w osobnym akwarium. „Celem jest utrzymanie czystości, bezpieczeństwa i zadbanie o układ odpornościowy Hope. Nie mogę ryzykować, że inny żółw przypadkowo przebije jej serce” – podkreśla Meki Aquilina.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Everybody’s favorite #turtle 🙃

Post udostępniony przez Aquamike (@aquamike23)


Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Jedyna taka restauracja, gdzie, aby zjeść mięso, musisz najpierw samodzielnie zabić zwierzę.

Czy słynny prezenter i prowadzący program „Familiada”, Karol Strasburger obraził uczestniczkę?